Tor Onion Darknet

Poradnik początkującego do świata darknetu

Posted by admin on Lipiec - 3 - 2016

photo-1457305237443-44c3d5a30b89 (1)Przez lata byliśmy świadomi, że gdzieś funkcjonuje „drugi internet” pod przykrywką tego właściwego, który dobrze ukryty nie jest dostępny dla zwykłego szarego użytkownika.

Tłumaczenia filmów
http://synthesis-media.com.pl
Profesjonalne studio postprodukcji filmowej.
Kompleksowe usługi dla platform TV i VOD.

Ciemna strona internetu tor jest onieśmielająca. Tłumaczenia filmów. Każdy z nas myśli, że znajdziemy tam kryminalistów i nie do końca legalne oferty pracy a sam dostęp wymaga czarnej magii i pomocy profesora Snape czy jakiegoś doświadczonego stażem hackera. Ktoś w końcu musiał złamać tajemnicę funkcjonowania tor onion dla nas i zbadać sprawę.

Deep Web i Darknet

Większość ludzi jest zdezorientowana jeśli chodzi o temat Darknetu. Po pierwsze, większość ludzi myli Deep Web z Darknetem. Deep Web odnosi się do całego internetu do którego nie dotrze za pomocą wyszukiwarek jak Google, Bing, Yahoo czy podobne. Eksperci wierzą, że Deep Web jest setki raz większy niż „klasyczny internet”.

To brzmi złowrogo, ale Deep Web zawiera ogromne bazy danych, biblioteki i strony tylko dla wybranych użytkowników i nie każdy będzie miał do nich dostęp. Większość Deep Web jest zbudowana jest z plików akademickich utrzymywanych przez uniwersytety i nie zawiera niczego „grzesznego” w środku. Jeśli kiedykolwiek używałeś katalogu w publicznej bibliotece- w jakiś minimalny sposób korzystałeś z uroków takiej sieci.

Onion i anonimowość

Anonimowość darknetu jest otrzymywana przed używanie sieci onion. Normalnie, kiedy korzystasz z internetu jak każdy inny przeciętny użytkownik, Twój komputer bezpośrednio uzyskuje dostęp do serwera, który hostuje odwiedzaną stronę. W onionie, bezpośredni link jest zepsuty a dane odbijają się między pośrednikami przed dotarciem do celu. Tor tworzy popularny onion router który jest całkiem przyjazny użytkownikowi i dostępny dla sporej ilości systemów operacyjnych.

Categories: Onion

Comments are closed.

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Szukaj na stronie

Popularne

Encoding House –...

Czym jest już niewątpliwie słynny w czasach obecnych voice – ...

Onion Polska

Polska nie może być gorsza i na polskie onion forum ...

Historia polskiego onion...

Do tej pory polskie serwisy w sieci TOR to łańcuch ...

Ja za 20...

Czasem zastanawiam się jak wyglądać będę ja za 20 lat ...

Ja i TOR

Ja i TOR. TOR i ja- dwaj niezmienni przyjaciele od ...